Localhost’ta Tema Hatası Sorunu

Localhost’ta Tema Hatası Sorunu

Merhaba arkadaşlar :) Bol bol tema yapıp dağıttığım için artık tema hatalarını çözüme ulaştırma konusunda bayağı bir kafa patlattım. Özellikle yaptığım ilk temalar o kadar uğraşmama rağmen hatalı yayımlanınca işin içinden çıkamaz hale geldim ve artık yeni bir tema yapmadan önce kodlama ile ilgili hataları kontrol ediyorum. Bu makalemde de sıfırdan tema kodlayacak arkadaşlara bir ipucu sunmak istiyorum. Alınan hatayı, nedenini ve çözümünü makalenin devamında bulabilirsiniz.

Alınan Hata:
Temayı indirdim ve Localhost üzerinde kurup denemek istedim ama aşağıdaki hatayı aldım. Acaba sorun nerden kaynaklanıyor.?
temada hiçbir değişiklik yapmadan almış olduğum bir hata
Hata mesajı:
Parse error: syntax error, unexpected T_ENDWHILE in C:\Users\YUSUF\Documents\EasyPHP-5.3.6.0\www\wp-content\themes\tema-adı\index.php on line **

Eğer temada aşağıdaki şekilde bir kod varsa:

<? } ?>

Bunu şu şekilde değiştirmemiz gerekiyor.

<?php } ?>

Sunucuda PHP kodlarını okumaya başlarken “<?” ibaresinden sonra “php” yazma ayarı var. Localhostta bu ayar olmadığından temamız çalışmıyor.
Kısacası bir temayı dağıtacakken veya satacakken böyle bir hataya düşmemek için “<? kod” şeklinde başlayan tüm kodlarımızı “<?php kod” şeklinde değiştirmemizde fayda var.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğile :)

5 Yorum

  1. Alperen Türköz 10 Ekim 2011
  2. WebAilesi 11 Ekim 2011
  3. İsmail Görkem Kara 12 Ekim 2011
  4. Mümin Köykıran 10 Kasım 2011
  5. Dursun Çimen 25 Ocak 2013

Yorum Yaz