Which Loads Faster ile Web Sitelerini Yarıştırın

Tarih: 7 Ağustos 2010   Yazar: editor  |  1.302 kez okundu
Which Loads Faster ile Web Sitelerini Yarıştırın

“Which loads faster” adındaki bu yararlı websitesi ile iki siteyi açılma hızları konusunda yarıştırabilir ve hangisinin daha hızlı açıldığını öğrenebilirsiniz. Ziyaretçilerilerinizin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini istiyorsanız, hız konusunda daha duyarlı olmalısınız. Aynı kategoride bulunan iki siteyi ele aldığımızda bunlardan hangisi daha hızlı ise yarışı o site kazanır. Çünkü ziyaretçilerin hiçbir zaman boşa kaybedecek zamanı yoktur ve her şey bir tıka bağlıdır.

Bu web sitesini daha iyi anlatmak için bir örneğe başvuralım. url.ac ile bit.ly adreslerini kısaltıp bir ekran görüntüsü aldım. Aşağıdaki resimde url.ac’ın yarışı kazandığını görebiliyoruz :)

Sosyal medya için paylaşma özelliği bulunan bu uygulama ile “Share This” tuşuna basarak aşağıdaki gibi bir link alabilir, Bunu paylaşabilirsiniz.

http://whichloadsfaster.com/?l=www.url.ac&r=www.bit.ly

Ayrıca “More” tuşuna tıklayarak sağdaki ya da soldaki sitenin analizini GTmetrix.com ile görebilirsiniz. Örnek verecek olursak: GTmetrix url.ac


  Bu yazı için 1 yorum yapılmış.
 1. Slayer dedi ki:

  Her zaman doğru sonucu vermiyor yalnız. Doğru istatistikler çıkarmıyor ancak yinede denemeye değer.


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.