Eleman Arayanlar

Eleman Arayanlar

İş ve işçi bulmanın çok büyük bir sorun haline geldiği ülkemizde eleman arayan iş yerleri ve firmalar kendi çalışma prensiplerine uygun bireyler bulmada en az bireylerin kendilerine uygun bir iş bulmada zorlandıkları kadar zorlanıyorlar. Şirketlerin personel alım departmanları günde onlarca görüşme yaptıkları halde bir türlü aradığı vasıflarda elemanlarla karşılaşamıyor ve büyük sıkıntı yaşıyor.

Eleman arayan iş yerleri yeni bir iş bulma umuduyla başvuru yapıp görüşmelere gelen ancak aradıkları şartlarda olmayan elemanlarla karşılaştıkları gibi vasıfları yetersiz olduğu halde firma bünyelerinde çalışan bireyler de pozisyonun hakkını verebilecek ve bir kariyer elde edebilecek vasıflı elemanların önünü kesiyorlar.

Firmaların ön eleme yapabilmek ve kısa sürede pozisyona uygun olmayan elemanları elemek için yapabilecek çok da fazla bir şeyleri yoktu. MYCV ise firmalar adına bu eksikliği gidermek için kurulan bir internet sitesi. Kurumsal olarak oluşturulacak üyelikle eleman arayanlar aradıkları elemanın sahip olması gereken özellikleri belirtebiliyor ve bu özelliklere sahip olmayan özgeçmişler bu işlere başvuramıyor.

Eleman arayanların https://mycv.com/ sitesini tıklayarak kurumsal üyelik seçeneğinden kendi işyerleri için bir kullanıcı profili oluşturması ve aradıkları elemanın özelliklerini ve çalışma karşılığında verecekleri ücretleri belirtmeleri artık mümkün. Bu site aracılığıyla aradıkları vasıfta elemanları en kısa sürede ve en sağlıklı şekilde bulacak firmalar için ön eleme de yine firmaların belirlediği şartlar sayesinde site tarafından yapılıyor.

Eleman arayanların mutlaka ziyaret etmesi gereken bu sitede kurumlar için üst düzey hizmet verilirken aradıkları koşullarda elemanları bulmaları mümkün kılınıyor. Uzun eleman seçmelerine harcanan saatlerin yerini başvuruları sadece incelemek alırken, pozisyona uygun eleman belirlendiğinde elemana ulaşım kolaylığı da sağlanıyor. Böylelikle uzun seçmelerin yerini kısa görüşmeler alıyor.

Küçük bir iş yeri ya da büyük bir firma olsun tüm kurumsal üyelerine geniş seçme şartları sağlayan bu site tüm eleman arayanlar tarafından ziyaret edilmelidir. Aradıkları elemana en kısa sürede ve en az zahmetle ulaşmak isteyen tüm kurumların isteklerine cevap veren sitenin en güzel yanı belirtildiği gibi özgeçmişi şartlara uygun olmayan hiç kimsenin pozisyona başvuramaması seçeneğidir.

Yorum Yaz