Apple iPad İlk Gününde 300 Bin Sattı!

Apple’ın yeni ürünü iPad ilk duyurulduğu günden bu yana büyük ilgi gördü. Hangi internet sitesine girerseniz girin iPad ile ilgili haber bulmak mümkün. Apple’ın iPad’i cumartesi günü ABD’de satışa çıktı. Apple’ın yaptığı açıklamaya göre ABD’de cumartesi günü satışa çıkan Apple iPad ön siparişlerle birlikte ilk gününde 300 bin adet sattı! Ayrıca Apple yine gün içinde App Storeden 1 milyondan fazla uygulama indirildiğini ve iBook Store’den ise 250 bin kitabın satıldığını açıkladı.

Apple iPad ilk gününde yakaladığı bu 300 bin satışla Apple’ın en büyük ilk günkü satışlarından birini gerçekleştirmiş oldu. İlk iPhone satışa çıktığında, ilk gününde 270 bin adet satmıştı. Amerikalı analistlere göre iPad’in satış rakamanının 3G’li versiyonunda çıkmasıyla birlikte 1 milyon rakamına rahatlıkla ulaşacağı tahmin ediliyor. Yine iPhone sadece 74 günde 1 milyon rakamına ulaşmıştı.

Eminim ki iPad ile ilgili bloglarda daha birçok haber yazılıp çizilecektir. Yine bizde Apple’ın iPad’inin peşini bırakmayanlardan olacağız :)

1 Yorum

  1. Ahmet Çelik 08 Nisan 2010

Yorum Yaz