Ücretsiz Hosting cPanel Bağlantısı

Merhaba arkadaşlar; Dün sizlere ücretsiz hosting nasıl alınacağı hakkında resimlerle bilgi vermeye çalıştım. Bu yazımda ise sizlere aldığınız ücretiz hosting’in cpaneline  nasıl bağlanılır, database nasıl açılır, cpaneli nasıl kullanılması hakkında gerekli bilgileri sunacağım. Bu anlattıklarım ile ücretsiz hosting’de cPanel bağlantısı nasıl yapılır rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki bilgileri sırasıyla izlemeniz ve uygulamanız olacaktır.

Öncelikle http://www.freetzi.com adresine girerek karşınıza gelen Username ve Password bilgilerinizi girerek Log in tuşuna basınız.(Dikkat: username kısmına sitenizin tam adınız yazacaksınız. Örn. mskcr.freetzi.com gibi) Karşınıza aşağıda ki gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfa da sizin sitenizin cpaneli ile ilgili işlemler yapabileceğiniz fonksiyonlar bulunmaktadır.

İkinci işlem olara panelde sağdan 3. Satırda bulunan Manage DB yi tıklayarak kendinize database açabiliyorsunuz… Bu işlemi yaptıktan sonra arkadaşlar aşağıda ki resimde görünen bir sayfa karşınıza gelecektir. Sayfanın en alt kısmında bulunan yandaki resimde de gördüğünüz üzere database bilgileriniz bulunmaktadır. Ayrıca arkadaşlar yandaki resimde gördüğünüz üzere bilgilerinizin altında 2 veya 3 database açmak isterseniz onlar içinde link bulunmaktadır. Burada bilmeniz gereken bir önemli nokta daha var arkadaşlar, oda Database password kısmının karşısında yazılı olan equal with account password (bunun anlamı şifreniz siteniz alırken kendi belirlediğiniz şifredir arkadaşlar.)

Bütün işlemleriniz de kendi belirlediğiniz şifrenizi kullanacaksınız.

PhpMyAdmin Bölümüne Giriş  Nasıl Yapılır?
Arkadaşlar anlattığım hotsun weri tabanına erişebilme imkanınızda bulunmaktadır. Bunun için database açtığınız zaman size verilen bilgilerin bulunduğu sayfa da PhpMyAdmin butonunu göreceksiniz ona tıkladığınız zaman ayrı bir sayfa da şifre ekranı gelecektir karşınıza. PhpMyAdmin girişinde kullanıcı adınız size verilen 6 haneli database adınızı kullanacaksınız. Şifre kısmında ise siteyi alırken kullandığınız şifredir. PhpMyAdmin ekran görüntüsü de aşağıda ki gibidir.

6 Yorum

  1. admin 06 Temmuz 2010
  2. MsKcR 06 Temmuz 2010
  3. Mehmet 06 Temmuz 2010
  4. MsKcR 06 Temmuz 2010
  5. xayL 07 Temmuz 2010
  6. Fatih 08 Temmuz 2010

Yorum Yaz