5 Mart: Gösterime Giren Yeni Filmler

Tarih: 5 Mart 2010   Yazar: SO  |  3.919 kez okundu
5 Mart: Gösterime Giren Yeni Filmler

Bu hafta ikisi yerli ikisi yabancı dört yeni yapım gösterime giriyor. Tim Burton’nun 3boyutlu “Alis Harikalar Diyarında” yorumu, Ümit Ünal’ın korku-gerilim filmi “Ses” bu haftanın dikkat çeken yapımları arasında. Vampirlerin beyazperdede yeniden kazandıkları popülerliğin son ürünü “Daybreakers” bilim-kurgu ve korku türünün bir harmanı olarak dikkat çekiyor. Önce tiyatro oyunu olarak sahnelenen “Eşrefpaşalılar” ise sahnede gördüğü ilginin karşılığını sinemada arıyan bir film. İyi seyirler.

Alice in Wonderland 3d / Alis Harikalar Diyarında

Yöneten: Tim Burton
Yazan: Linda Woolverton (Lewis Carroll’ın romanından)
Oynayanlar: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway, Michael Sheen, Helena Bonham Carter

Alice Harikalar Diyarı’nda yeniden çevriminde Tim Burton 3boyutlu yeni bir yorum ile karşımıza çıkıyor. Linda Woolverton’ın çocuk romanından uyarlanan yapım 17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. Alice aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretinde hatırlamıyor bile.

Ses

Yöneten: Ümit Ünal
Yazan: Uygar Şirin
Oynayanlar: Selma Ergeç, Mehmet Günsür, Özlem Yıldız, Işık Yenersu

Derya bir bankanın çağrı merkezinde çalışan ve annesi ile birlikte yaşayan genç bir kızdır. Derya’nın rutin giden hayatı gaipten duymaya başladığı bir sesin ortaya çıkması ile beraber altüst olur. Genç kız başlangıçta sesi duymazlıktan gelmeye çalışsa da ses kısa sürede genç kızın hayatını kontrol etmeye başlar. Derya’dan işyerindeki patronu Onur’u takip etmesini isteyen ses, genç kızın hayatını giderek korkunçlaşan bir kâbusa dönüştürür.


Daybreakers / Vampir İmparatorluğu

Yazan ve Yöneten: Michael Spierig, Peter Spierig
Oynayanlar: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Claudia Karvan, Sam Neill

2019 yılında tüm dünya bir salgın sonucu vampirleşmeye başlayacak. Bir grup bilim adamı ise birikimini bildiğimiz insanlığı geri getirmek için kullanacak. İnsan ırkı tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan ikinci sınıf bir türdür. Vampirler tarafından avlandıkları ve çiftlik hayvanı gibi beslendikleri için gizlenmek zorundadırlar.

Eşrefpaşalılar

Yöneten: Hüdaverdi Yavuz
Yazan: Burak Tarık
Oynayanlar: Sinan Taymin Albayrak, Turgay Tanülkü, Burak Tarık, Şermin Hürmeriç, Hüseyin Soyaslan

İzmir Eşrefpaşa’dan gelip İstanbul’a yerleşmiş iki dosttan biri olan Tayyar, büyük bir mafya lideri olurken; Davut, namusuyla kahvesini işletmektedir. İkisi de aynı kadını sevmiştir, fakat Madam Eleni, Davut’u sevmesine rağmen Tayyar ile evlenmek zorunda kalmıştır. Tayyar, gönlünün Davut’ta olduğunu bildiği Madam’ı ortada bırakır. Tayyar, Davut’un evlâtlığı Nusret’i kendi yoluna çekerek intikam almayı düşünür.


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.