En İyi Ücretsiz Online Resim Editörleri

Tarih: 4 Mayıs 2010   Yazar: SO  |  1.780 kez okundu
En İyi Ücretsiz Online Resim Editörleri

Merhaba arkadaşlar. Bugün grafik tasarımın geldiği noktayı düşünecek olursak; şöyle bir gerçek gözümüzün önüne iniyor nerdeyse. Her alanda bir ihtaç olması, müşterilerinize özel hizmet vermek veya fotografları ve resimleri daha da kişielleştirmek yada size özel hale getirip görsel zevki arttırmak için gerekli olan bir ön koşul niteliğini taşımaya başladı neredeyse. Her alanda ve her an ihtiyaç duyabileceğiniz bu fotograf düzenleyeici programları sürekli olarak yanınızda taşıyamazsınız.

Bunun için online fotograf düzenliyiciler var ki gerçekten inanılmaz işlevleri olanlarıda var aralarında. Bunlar arasından dilediğinizi kullanabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Şimdi dilerseniz bu online fotograf düzenleyicilerene bir göz atalım.

1. Photoshop.com

Adobe tarafından geliştirilen online photoshop masa üstündeki kadar olmasada gerekli özellikler mevcut. Kullanabilmeniz için flash yüklü olması gerekiyor.

2. Splashub

Klasik fotograf düzenleme özelliklerinin yanında en belirgin farklı özelliği facebook, flickr ve picassada’ki resimlerinizi de düzenlemenizi sağlar.

3. Aviary

Oldukaç güzel özellikleri mevcut. Efektler, ses düzenlemeleri gibi gayet başarılı uygulamalar mevcut. Neredeyse masaüstü programlarının özelliklerine sahip.

4. picnik

Oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca diğer fotoğraf paylaşım tarzı sosyal medya sitelerine bağlanabilme özelliğide var.

5. flanutR

Neredeyse bütün online fotoğraf paylaşım sitelerine bağlanabilir ve ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok harika efekti barındırıyor. Denemenizi tavsiye ediyorum.

6. FotoFlexer

Kullanımı oldukça basitleştirilmiş bir uygulama. Zaten temelini pratiklik üzerine kuranlara hitap ediyor. Kısacası pratik ama güçlü bir uygulama arayanlara tavsiye edilir.

7. Pixlr

Oldukça yeterli özelliğe sahip bir photoshop imitasyonu. Klasik photoshop’a çok bezediği için kullanım sıkıntısı pek çekmeyeceksiniz.

8. SumaPaint 2.o

Oldukça başarılı ve geniş yelpezade düzenleme seçnekleri mevcut hoş bir uygulamadır. Kullanmanızı tavsiye ederim gerçekten.

Son olarak bu tarz programlar doğal olarak masaüstü programların yerini tutmayabilir ama hız ve pratiklik açısından ve hemen heryerde kullanabilmeniz noktasından bu tarz uygulamalara aşina olmanız gerekiyor açıkçası. Unutmamanız gerek bir diğer noktada hepsinin flash’a ihtiyaç duyması.


  Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
  İlk yorumu siz yazmak istermisiniz?

Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.