İnternet Bağlantı Hızının Canlı TV İzlemede Önemi

İnternet Bağlantı Hızının Canlı TV İzlemede Önemi

Teknoloji geliştikçe her şey değişiyor. Örneğin eskiden TV karşısında kanalları değiştirirdik, artık bilgisayar karşısında canlı TV izliyoruz. Daha rahat olduğunu düşündüğümüz için bu yolu seçiyor olabilir. Ya da o teknolojik alet sadece size ait olduğu için bilgisayardan izlemek isteyebilirsiniz. Bilgisayardan canlı TV izlemek için bazı şeylerin olması gerekiyor. Aksi takdirde başından kalktığınız TV’yi arayacaksınız.

TV izle ya da bilgisayardan izle. Aralarında pek bir fark kalmayabilir. Ancak bu sizin bilgisayarınız ve internet hızınıza göre değişir. Örneğin bilgisayarınızın grafik özellikler oldukça yukarılardaysa ve monitörünüz full HD ise o zaman görüntüyü TV’den daha iyi alırsınız. Ancak bunların yanında bir de internet hızınızın iyi olması gerekiyor. İnternet hızınız iyi olmazsa o zaman donmalar yaşayacaksınız ve izleyemeyeceksiniz. Ayrıca görüntü kalitenizde de çeşitli sorunlar yaşanacak.

Eğer bilgisayar ve internetinizin özellikler uygun değilse o zaman bilgisayardan canlı TV izleyemeyeceksiniz. Hızı yavaş olan internette izlemeye kalktığınız zaman ekranın donduğunu ve bir daha açılmadığını da görebilirsiniz. Çünkü uyduyla birebir gösterim yaptığı için internetinizin sağlam olması gerekiyor. Aksi takdirde izleyemezsiniz.

Yorum Yaz