SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Neye Benzer?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Neye Benzer?

Bir internet sitesinin anahtar kelimesi sitenin iskeletini oluşturur. Anahtar kelimeden kastımız; sitenin konusunu doğrudan belirleyen etmendir. Örnek vermemiz gerekirse; arabalar üzerine açacağınız bir internet sitesinin anahtar kelimeleri araba fiyatları, araba markaları, araba tanıtımları gibi doğrudan türetilmiş kelimeler olur. Siteye seo uygulama esnasında da diğer sitelere vereceğiniz reklamlarda bu kelimeleri hedefler ve linkleme sistemini bu kelimeler üzerine yoğunlaştırırsınız. Her anlamda ilgi çekecek bir internet sitesi için doğru konu, doğru anahtar kelime seçimi oldukça önemlidir.

Odaklanacağınız konuyu belirledikten sonra anahtar kelimeleri de belirleyerek, site içerisinde uygun yerlerde kullanmanız olmazsa olmaz etmenlerdendir. Hiç anahtar kelime kullanmayan bir site bulunmamaktadır. Bakıldığı zaman; kişisel blogların dahi belirli anahtar kelimeleri bulunmaktadır. Kendi düşüncelerinizi ifade edeceğiniz bir kişisel blog üzerinden ziyaretçi elde edebilmek adına belirli anahtar kelimelere ihtiyacınız olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. İnsanların okumaya değer içerikler buldukları siteler her zaman için başarıya ulaşmaktadır. İçeriklerinizi hazırlarken anahtar kelime kullanımlarına dikkat etmeli, doğru oranlarda kullanıp, abartıya kaçmamalısınız. Aksi takdirde; ziyaretçilerin sitenize karşı bir antipatisi oluşur google botları da sitenizi pek sevmez.

Seo Benzer?

Seo ve anahtar kelime ikilisinin ayrılmaz bir ikili olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Doğru anahtar kelime seçiminin sitenin gidişatında büyük önem taşıdığı göz önüne alındığında; bu hususa hassasiyet gösterip, detaylı bir analiz yapmanız şarttır. “ Seo araba kullanmayı bilmeden sürüş yapmaya benzer”. Doğru bir kullanım yapmak için ufak tefek bilgiler konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Seo noktasında sitenizin başarıya ulaşması adına site içi optimizasyondan tutun da içeriklerin etiketlerinin belirlenmesine kadar geniş oranda analizler yapmalı, içerik ile alakalı aranma oranları yüksek kelimeler belirlemelisiniz. Anahtar kelimelerinizi internet üzerinde hiç aranmayan, saçma sapan kelimeler üzerine kurarsanız; sitenizin hiti hiç olmayacaktır.

10 Yorum

  1. Damla KARAMAN 28 Ocak 2014
  2. Mehmet KANBAZ 20 Şubat 2015
  3. Yasin 17 Nisan 2015
  4. Aktürk 20 Ocak 2016
  5. Reyting 21 Ocak 2016
  6. Gencer 21 Ocak 2016
  7. safakhesapla.com 09 Nisan 2016
  8. basaksehirport.com 13 Nisan 2016
  9. Web Tasarım Firması 22 Ocak 2017
  10. Kornea 24 Şubat 2017

Yorum Yaz