Daha kullanışlı bir facebook istermisiniz?

Tarih: 1 Ağustos 2010   Yazar: SO  |  1.956 kez okundu
Daha kullanışlı bir facebook istermisiniz?

500 milyona ulaşan kullanıcı sayısı ile bu gün dünyanın en kalabalık 3. ülkesi olabilecek bir potansiyele sahip facebook, uygulamacılar için tam bir cennet ki o yüzden çok sayıda uygulamalar mevcut. Bunların çoğu bazen gerçekten işe yarayabiliyor. Örneğin facebook profilinizi daha da kullanışlı bir hale getirebilecek better facebook uygulaması geliştirilmiş durumda. Firefox, Chrome , Safari veya Opera gibi tarayıcılara oldukça kolay bir şekilde yüklenen bu eklenti sayesinde girdiğiniz tarayıcınızda facebook profilinize bir takım değişiklikler ekleyebilmiş olacaksınız.

Bunlar arasında bir çok şeye hızlı ulaşabilme, örneğin mesajlar veya arkadaşlarınıza hatta bazı paylaşımları gruplandırabilir ve tab menüler eşliğinde bu paylaşımlar arasında gezinebilirsiniz. Bu uygulamayı denemek açısından kendi profilime uyguladım ve açıkçası benim hoşuma gitti. Tabi henüz yeni kullanıma geçtiğiniz için biraz yadsıyabilirsiniz ama kullanışlı olduğu bir gerçek.

Aşağıda değişiklik yaptığınızda ana sayfanız nasıl olacak diye bir resim koydum ona göre değiştirmek isteyenler açısından bir fikir olsun.

Ayrıca sağ üst köşede better facebook uygulamasın ayarlar kısmı var ordan sekmeler sağ sol tarafta gösterilecek öğeler gibi bir çok düzenlemeyi yapabileceğiniz bir menu mevcut bunlar içinde takip ettiklerinizi düzenleme sık ziyaret ettiğiniz gruplarda olan bitenden direk ana sayfanızdan haberdar olma veya diğer aktiviteleri ayarlama gibi bolca seçenek mevcut.

Bence denenemesi ve hatta uzun süre kullanıp adapte olunması gereken bir uygulama çok beğeneceğinizden eminin adresi tekrar verelim: better facebook


  Bu yazı için 10 yorum yapılmış.
 1. Burak Dülgar dedi ki:

  Gerçekten güzel bir uygulama. Bilgilendirme için teşekkürler Said.

 2. Hakkı dedi ki:

  Önceden denediğiniz için soruyorum; gözle görülecek kadar hızlımı? yani tavsiye edermisiniz? evdeki bağlantım baya yavaş çünkü. komşular ile birlikte kullanıyorum neti. eğer hızlıysa gerçekten denemeyi düşünüyorum.

 3. saidyavuz dedi ki:

  hız konusunda bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum sedece zorlanabileceğiniz noktanın şu olduğunu düşünüyorum seçenekler ingilizce bu yüzden kendinize göre optimize etmekte zorlanabilirsiniz tabi ingilizcenin iyi ise o da ortadan kalkıyor eğer beğendiyseniz denemeye değer tabi önemli olan bu

 4. Hakkı dedi ki:

  teşekkürler yorumunuz için. deneyeceğim :)

 5. edurup dedi ki:

  sen kullanışlı diyorsan kesin öyledir ama ben pek değişikliği sevmem biliyosun yine de bi deyeceğim teşekkürler :)) said

 6. saidyavuz dedi ki:

  bilmez olur muyum ama denersen beğeneceğini de biliyorum

 7. matrax dedi ki:

  merhaba yazınız için teşekkür ederim bir isteğim olacaktı facebook sayfalarına javascript kodları ekleyebiliyormuyuz çünkü bazı sayfalarda görüyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz.

 8. Oyunlar dedi ki:

  Çok ilginç ama bir o kadar da kullanışlı bir program(cık). İnsanlar kendi ihtiyaçları doğrultusunda neler geliştiriyor, çok ilginç.. paylaşım için teşekkürler..

 9. Ekrem dedi ki:

  Facebook bir harika yeniliklere açık bir site yeniliklerde olmaya devam edecek bence…

 10. murat alabacak dedi ki:

  bende FFixer’ı öneririm hem türkçe hem daha fazla fonksiyonu var


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.