WordPress Parola Sıfırlama Aracı

Tarih: 1 Nisan 2010   Yazar: SO  |  1.956 kez okundu
WordPress Parola Sıfırlama Aracı

Arkadaşlar bu yazımda sizlere bloglama sistemleri arasında bir numarak olarak en çok kullanılan WordPress için çok güzel ve önemli bir uygulama hakkında bilgi vereceğim. Erhan Yakut{Yakuter} arkadaşım wordpress için şifre unutulduğu zaman şifre sıfırlamak için yardımcı olacak WordPress Parola Sıfırlama aracı kendisi için yazmış, daha sonra bunu herkesle paylaşarak ortaya güzel bir proje sunmuştur.


Wordpress Parola Sıfırlama Aracı;
Hazırlamış olduğu WordPress Parola Sıfırlama Aracını internette paylaşarak bir çok kişinin yardımına vesile olmuştur. Aracın bir adet resmini aşağıda görebilirsiniz…

Kurulum ve Kullanım;
1) WordPress Parola Sıfırlama Aracını Buradan İndiriniz…
2) İndirdiğiniz ysifre.zip isimli paketten ysifre.php adında tek parça bir php dosyası çıkacaktır. Bu dosyayı wordpress anadizinizin bulunduğu yere atınız.{wp-config.php nin oldugu dizine atınız.}
3) Kurulum bu kadar. Şimdi http://www.siteniz.com/ysifre.php yazarak gelen sayfada aracı çalıştırmak. Kullanıcı adınızı ve yeni şifrenizi yazarak parola sıfırlama işlemini tamamlamış olursunuz…

Güvenlik Uyarı;
*Bu aracı sitenize yükledikten sonra parolanızı sıfırlama işleminiz bitiği anda sunucunuzdan siliniz. Aksi takdirde başkası bu aracı bulup, parolanızı kendilerine göre degiştirebilirler.
*Wordpress ilk başta “admin” kullanıcısını otomatik olarak bize verir. Ama admin kullanıcısını silerek başka bir isimle kullanıcı adı kullanın. Bu genel olarak bir güvenlik önlemidir.
*Bu aracı www.yakuter.com adresinden başka bir yerden indirmenizi tavsiye etmem arkadaşlar. Çünkü arac değiştirilmiş olabilir. Paketin doğruluk kontrolü yapmanıza gerek yoktur. Ysifre.php dosyasının MD5  Hash kodu “354fbf52cb0cee94e9a51dc78778522aşeklindedir. Ben kod kontrolünü yaptım ve doğru arakadaşlar ama sizlerde yapmak isterseniz. MD5 Hash veya WinMD5 gibi programlarla kontrol edebilirsiniz.

*Erhan Yakut’a çalışmalarında başarılarının devamını dilerim…


  Bu yazı için 4 yorum yapılmış.
 1. Burak Dülgar dedi ki:

  Güzel bir araç gerçekten. Teşekkürler Musa + Erhan :)

 2. MsKcR dedi ki:

  Rica ederim Burak önemli olan okurlarımıza faydalı olmaktır. Bunu yapabiliyorsak ne mutlu bize. Bir yönden wordpress kullanan arkadaşlarını unutkanlığına çözüm olacak bir araçtır….

 3. emel dedi ki:

  ya pen bu parola sıfırlama aracını yükleyemiyorum ama yaa :(( yardımcı oalbilrimisiniz

 4. MsKcR dedi ki:

  @Emel şimdi indirdiğin dosyanın içerisinde ysifre.php dosyasını anadizine atman gerekir. WordPress ana dosyalarının olduğu bölümdür. Ana dizine attıktan sonra http://www.siteadı.com/ysifre.php yazarak karşına gelen sayfada gerekli kutuları doldurmaktır.


Yorum yazmak istermisiniz?

Sorbize RSS Beslemesi    Sorbize E-Posta Aboneliği    Sorbize'yi Facebooktan Takip Edin    Sorbize'yi Twitter'dan Takip Edin    Abone

Yazılar E-Posta'na Gelsin:

Lazım Olabilir
 • Webmaster Portalı
 • Url Kısaltma Servisi
 • Sorbize.com bir çok kategoride güzel ve özgün makaleler okuyabileceğiniz güncel web 2.0 bir blogdur.
  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.